Informacije iz oblasti sporta

Podrška osvajačicama naslova prvakinja BiH

30.04.2018 12:48
Slika

Ministrica za kulturu, sport i mlade u Vladi Tuzlanskog kantona Slavena Vojinović, u subotu 28. aprila 2018. godine prisustvovala je trećem susretu finalne serije ženskog košarkaškog prvenstva BiH te uručila pehar i medalje košarkašicama RMU Banovići koje su nove prvakinje BiH. Košarkašice ovog kluba su u Banovićima, u trećem susretu finalne serije prvenstva BiH, nakon produžetaka, pobijedile ekipu Play Offa iz Sarajeva rezultatom 83:80.

Inače, košarkašice ovog kluba u ovoj sezoni su osvojile i titulu u Kupu BiH te završile sezonu bez ijednog poraza. Ministrica Vojinović je čestitala košarkašicama i stručnom štabu RMU Banovići, zaželjela uspjeh u daljim takmičenjima te istaknula da ovakvi sportski uspjesi promovišu Banoviće i Tuzlanski kanton kao sredine uspješnih sportista i kvalitetnih sportskih rezultata